Školní poradenství

Školní psycholog

Vážení rodiče, milí žáci,

jmenuji se Jana Pospíšilová a na ZŠ Mokrá-Horákov působím jako školní psycholog. Mým cílem je pomoci vytvářet příjemné školní prostředí, kde se děti i učitelé budou cítit dobře a spokojeně a kde se jim bude dařit.

Jsem tu k dispozici pro žáky, jejich rodiče i pedagogy. Poskytuji odborné psychologické poradenství v oblasti výchovy, vzdělávání a osobnostního rozvoje, věnuji se i skupinové práci (práce se třídami, rozvojové skupiny pro děti, aj.). S pedagogy spolupracuji na vytváření pozitivní atmosféry ve třídě, dále na prevenci negativních jevů (šikana, záškoláctví, aj.) a pomáhám řešit již vzniklé problémy.

Konzultace jsou poskytovány bezplatně.

S čím se můžete na školního psychologa obrátit:

DĚTI / ŽÁCI

• když máš problémy s učením (potíže se soustředěním, strach ze zkoušení nebo mluvení před třídou, když tě trápí tréma, když ses náhle zhoršil/a ve známkách, aj.)
  • když se necítíš dobře ve třídě, nerozumíš si se spolužáky nebo nevycházíš s učitelem
  • když tě trápí vztahy s rodiči, sourozenci, kamarády či partnerem
  • když prožíváš náročné období (rozvod rodičů, hádky, konflikty, samota, aj.)
  • když máš pocit, že někdo ve třídě nebo ve škole ubližuje slabšímu
  • když se nemůžeš rozhodnout, na jakou střední školu jít, nebo se potřebuješ poradit, jakým směrem se dále ubírat
  • když chceš zlepšit a rozvíjet svoje schopnosti a dovednosti
  • KDYKOLIV, když se chceš svěřit se svým trápením a potřebuješ si s někým popovídat

Ke školnímu psychologovi se děti dostávají na základě vlastního přání či na žádost rodičů. Spolupráce může mít podobu jednorázové konzultace i dlouhodobé práce.

RODIČE

• když se u Vašeho dítěte náhle změní školní výkon, chování nebo prožívání (je smutné, nešťastné, aj.)
  • když má Vaše dítě jakékoli psychické problémy a nevíte, co s tím (dítě má z něčeho strach, stěžuje si na bolest, nevolnost, i když je zdravé, je neobvykle zamlklé a straní se lidí, aj.)
  • když potřebujete konzultovat otázky vhodného vedení dítěte – výchovné problémy (porušování pravidel, respektování autorit, vzdor, aj.), způsoby správné přípravy na výuku, učební styl
  • když se ve Vaší rodině dějí velké změny nebo se řeší problémy, které mohou mít dopad na Vaše dítě (rozvod, aj.)
  • když máte podezření, že se Vašemu dítěti ve škole děje něco, co by nemělo
  • když se chcete poradit, jakou vybrat s dítětem střední školu

Přijďte raději hned, jakmile Vás začne něco znepokojovat. Čím dříve to společně začneme řešit, tím menší budou následky. Pokud nebude řešení situace v kompetenci školního psychologa, ráda Vám doporučím jiné formy odborné pomoci (např. psychiatr, SVP, PPP, aj.).

Tel.: 704 339 484

E-mail: pospisilova@zs.mokra.cz

Elektronická ŽK

Konzultační hodiny

Na konzultaci se, prosím, vždy PŘEDEM objednejte (přes e-mail, ŽK či telefonicky), ať máte jistotu, že na sebe budeme mít dostatek času. Konzultace nabízím v dopoledních i odpoledních hodinách (viz časové možnosti níže).

Žáci mě mohou osobně kontaktovat kdykoli během dne (o přestávkách či po vyučování).

SUDÝ TÝDEN:

Pondělí: 7:30 – 10:00