Novinky výpis

Ředitel školy vyhlašuje dle § 24 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, na čtvrtek 31. 10. 2019 a pátek 1. 11. 2019 z provozních a organizačních důvodů (migrace serveru školy a jeho propojení s nově budovanými odbornými učebnami) ředitelské volno. Ze školního stravování jsou žáci odhlášeni. Školní družina pro přihlášené žáky bude v provozu od 8.00 do 16.00 hod.

Vážení rodiče,

v souladu se zákonem č. 561/2004 Sb., školský zákon, v platném znění a vyhláškou č. 74/2005 Sb. o zájmovém vzdělávání a se souhlasem zřizovatele dojde k přerušení činnosti školní družiny v době podzimních prázdnin 29. 10. - 30. 10. 2019.

S pozdravem Tomáš Pětivlas, ředitel školy

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

Z bezpečnostních důvodů žádáme rodiče, aby v ranních hodinách parkovali svá auta na parkovišti u jídelny nebo u hřiště. Kvůli zastavování aut při krajnici dochází k dopravní zácpě a nepřehledné rizikové situaci na komunikaci.

Děkujeme.

Vedení školy

V týdnu od 16. září začínají na naší škole fungovat zájmové kroužky. Stále je možnost přihlásit se do některého volného, a to do konce září. Tak se přijďte bavit s námi.

Vyučující kroužků na ZŠ Mokrá-Horákov

Vážení rodiče!

Od září 2019 zavádíme na naší škole elektronickou žákovskou knížku (eŽK) systému BAKALÁŘ pro všechny žáky 1. až 9. ročníku.

Jaké jsou výhody jejího zavedení?

• eŽK je rodičům, žákům i učitelům přístupná z kteréhokoli počítače připojeného k Internetu 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.
  • Už žádné zapomínání, či dokonce záměrné schovávání žákovské knížky!
  • Rodiče i žáci mají okamžitý přehled o prospěchu a chování ve škole.

eŽK obsahuje několik nástrojů:

• průběžná klasifikace (Kromě vlastní známky obsahuje i její váhu při hodnocení, průběžně můžete sledovat vážený průměr.)
  • nástěnka (informace rodičům), vzkazy učitele rodičům a rodičů učitelům
  • možnost zadávání domácích úkolů

V písemné papírové podobě zůstane pouze omlouvání absence žáků.

Každý rodič obdrží své unikátní přihlašovací údaje, s jejichž pomocí se může kdykoli do eŽK svého dítěte přihlásit. Přístup k datům v eŽK budou mít díky svým přihlašovacím údajům žáci, kteří nebudou mít takové možnosti a práva jako rodiče. Pro žáky a rodiče je též vyvinuta aplikace pro přístup z mobilu (Android).

Ve výjimečných případech, pokud rodiče nemají nikde přístup k internetu, osobně vypíší žádost na celý školní rok o tisk týdenního přehledu známek, který třídní učitel předá každý pátek přes žáka k podpisu.

Podrobné informace a přístupové údaje obdržíte na třídních schůzkách v září, pokud se nemůžete třídních schůzek zúčastnit, lze si přihlašovací údaje vyzvednout v kanceláři školy.

Věříme, že zavedení elektronické žákovské knížky napomůže ještě větší spolupráci mezi školou a rodiči.

Tomáš Pětivlas, ředitel školy

Manuál pro práci s elektronickou ŽK

Manuál na používání elektronické žákovské knížky naleznete také na webu v záložce

Ke stažení -> Informace.

obedy-do-skol Naše škola se již tradičně zapojuje do projektu obědy do škol.

Více informací naleznete zde

Vážení rodiče,

vzhledem k vzrůstajícím požadavkům na bezhotovostní platby školních akcí budete mít možnost uhradit vyšší částky na školou plánované akce bankovním převodem na bankovní účet.

Číslo účtu zřízeného pro tyto účely je 266823741/0300.

Vašemu dítěti bylo přiděleno číslo, které budete uvádět jako variabilní symbol. Toto číslo zůstane dítěti po celý školní rok. Při zadávání příkazu k úhradě uvedete za variabilním symbolem dítěte (místo symbolů xx) číslo akce. Tyto informace dostanete s pokyny k dané akci a budou dětem předány pořádajícím učitelem.

Pro správnou identifikaci plateb je nutné provádět platbu za každou akci a dítě zvlášť.

V případě nejasností kontaktujte kancelář školy.